.....::::::DeLirDik::::.......
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkçe karakterli e-posta adresleri

Türkçe karakterli e-posta adresleri Empty Türkçe karakterli e-posta adresleri

Mesaj  by_zozi Ptsi Ekim 22, 2007 12:13 am

baslikta belirtigim gibi uzantisi herne olursa olsun Türkce karekterli e-posta adresi almak istiyenlere cok basit cözüm gelistirdim

bildigimiz üzere yaklasik ikisenedir Türkcemizde yer alan Ç, Ğ, I, Ö, Ş,Ü veya Ä,ß karekterli harflerden olusan alan adlari(domain) tescil edilebiliniyor örnek:Türkiye.xx,Başbakan.xx,Öğretmen.xx,Şırnak.xx bu adreslere bildigim kadariyla su an Internet Explorer 7 veya Mozilla Frifox ulasmak mümkün,aksi taktirde yukaridaki alfabelerden olusan alan adlarina ulasabilmeniz icin kodlu yazmamiz gerekiyor örnek verecek olursak:http://www.türküz.biz icin http://www.xn--trkz-0rac.biz yazmamiz gerekiyor.

almis oldugum alan adina ait e-posta adresimi düzenlemek istedigimde suan henüz mümkün olmayan Türkce karekterlerden olusan harflerin yerine altarnatif olarak @xn--tkrz-0rac.biz (@türküz.biz) sunulmakta

burdan yola cikarak yakin bir gelcekte Türkcemizde’de bulunan yukaridaki verdigim örnek alfabelerden e-posta adresleri verilmiye baslandigi an almak istediginiz e-posta adresleri icin gec kalmadan verdigim örnek kodlardan olusan e-posta adreslerini almaniz mümkün olacagini zannediyorum nasilki ben @xn--tkrz-0rac.biz e-posta adresine gönderme yaptigimda otomatikmen(@türküz.biz) geliyorsa aksi taktirde adresler catisacak sanal alemde büyük bir kaost yasanacaktir..

bir örek:XN--TRKIYE-3YA@hotmail.com (Türkiye@hotmail.com)

not:almak istedigi adreslerin nasil yazilmasi konusunda yardim istiyenelere yardimci olamya calisacagim Inslalah

by_zozi
by_zozi
Güzel Üye
Güzel Üye

- Similar topics